Tajné slunce - hudební skupina | www.tajneslunce.345.cz

Web: tajneslunce.345.cz    Kontakt - Contact: tajneslunce@gmail.com (Kristýna Slomková)
Tajné slunce


Přidejte si nás na Facebook

Skupina

Jsme hudební skupina z Prahy hrající rock s příměsí nejširšího spektra dalších žánrů, jako je folk, blues, reggae, funky nebo třeba rap. Hrajeme autorské písničky s důrazem na zajímavé české texty. Vlastním nákladem jsme vydali 3 CD a natočili jsme 2 videoklipy, byli jsme pozváni například do pořadu Noc s Andělem nebo do rádia Proglas. Nejčastěji nás můžete vidět a slyšet v klubech, ale zahráli jsme si také na nejrůznějších festivalech v ČR i v zahraničí (Prague Fringe Festival, United Islands, Febiofest, Zelený tulipán, Popenec, atd.).

Band

Filip Pýcha: kytara, autor písní, zpěv
         (občas i balalajka či tahací harmonika)
Honza Koubek: baskytara
Kristýna Slomková: bicí
Petra Drahoňovská: saxofon
František Lebeda: perkuse

Spolupráce

Zvuk: Pokud je to alespoň trochu možné, jsme rádi, když nás zvučí Milan Andrle (zvučí mimo jiné Lenku Filipovou, Ivana Hlase, Jana Kalouska, pro festival Mezi ploty), protože dobře zná nás i naše písničky. Pokud to nejde, požadavky na zvuk jsou popsány v sekci skupina.

Tématické programy: Pro projekt Rusko na dlani fotografů Martina Wágnera, Filipa Singera a Honzy Kohela jsme připravili pásmo beatově zpracovaných ruských písní. Pro šermířsko-divadelní skupinu Berounští měšťané jsme připravili akustické pásmo slovanských lidových písní.

Fotografie: Martin Wágner (dokumentární fotografie z Ruska) a Filip Singer (dokumentární fotografie z Ruska a střední Asie, 2. místo v kategorii Příroda a životní prostředí Czech Press Photo 2003)

Divadlo: Složili jsme hudbu pro TotO divadlo k divadelním hrám Vij (N.V.Gogol) a Utrpení knížete Sternenhocha (L.Klíma). Hráli jsme na zahájení divadelní sezóny 2004/05 pro divadlo Nablízko.

Tanec: Skupina irského stepu a irského tance Kaskáda připravila taneční vystoupení na naši živou hudbu.

Autorská čtení: Několikrát jsme doprovázeli autorské čtení spisovatele Jaroslava Vejvody v P.E.N. klubu. Náš koncert jsme několikrát spojili s vystoupením básníků Ondřeje Linharta a Jana Čiverného.

Nástroje: Elektroakustickou niněru vyrobil Wolfgang Weichselbaumer, galicijské dudy vyrobil Anton Varela.

Cooperation

Sound: If it is possible, we like when the sound of our live acts is mixed by Milan Andrle because he knows the instruments and songs. If it is not possible, the demands on sound are described in the band section.


Thematic programmes: For a project about today's Russia by photographers Martin Wágner, Filip Singer and Honza Kohel we prepared rock versions of Russian folk songs. For sword-fighters Berounští měšťané we prepared an acoustic set of Slavic folk songs from central Europe to the Balkans.

Photos: Martin Wágner (documentary photographies from Russia) and Filip Singer (documentary photographies from Russia and central Asia, 2nd rank in Czech Press Photo 2003 (cathegory: nature and environment)

Theatre: We composed original music and songs for two plays of TotO Theatre. We played on a season-openning happening for Nablízko Theatre.

Dance: Kaskáda, a group of Irish step and Irish dancing, prepared a dancing performance on our live music.

Author's reading: For several times we accompanied Jaroslav Vejvoda, a Czech writer and a member of P.E.N. club. Two poets Ondřej Linhart and Jan Čiverný read their poetry during our concerts.

Instruments: The elektroacoustic hurdy-gurdy is made by Wolfgang Weichselbaumer, the gaita gallega is made by Anton Varela.

www.345.cz